Ühel toredal kogukondlikul koosviibimisel paar päeva tagasi rääkisime elust, eluenergiast, programmeeringutest, hingest, vaimust ja paljust muust. Seal oli küsimus suhtluskanalite turvalisusest. Pakuti, et Signal on turvalisem kui Telegram või miski muu kanal. Minu vastus oli ja on, et kõik mis on internetiga seotud ja mis on internetis, see pole turvaline ega anonüümne. Internet loodi grupp inimolendite poolt inimkonna kontrolliks ja “Silm” jälgib sind kõikjal, kui sa pole suuteline ennast kaitsma “Silma” eest.
Mujal maailmas ja ka Eestis on häkkerid alustanud sotsiaalmeediakanalite kontode ülevõtmisega. Saadetakse sinu sõbralistis olevalt inimeselt “Palve”, et “tema kontole häkiti sisse ja on vaja tema 2 lt sõbralt soovitust, et tema saaks oma konto lahti……..”. Sõnumid on erinevad veidi. Eestis peaks kohe tuluke põlema hakkama, kuna sõnumid on inglise keeles ja kui sa tead et see sõber on eestlane, siis pole põhjust inglise keeles suhelda. Nii, et eirake selliseid palveid, ärge jagage oma koode jne. Lihtsam on helistada sõbrale üle või kirjutada mõnes teises kanalis, et kas see vastab tõele jne. Hetkel on siis Instagram rünnakute all. Kui oledki vastanud “õngitsejale”, on su konto üle võetud ja sulle tuleb peatselt uus sõnum, et maksa 1000 eur ja saad konto tagasi. Lugu juhtus minu sõbraga ja mitme sõbra käest olen saanud juba teateid, et mis toimub. Kuna sõprade sõbrad ka saavad signaale, siis tundub et asi on väga tõsine. Sellepärast seda infot siin ka jagan.
Fonte.News
Eestlaste peas ei hakka tuluke põlema, sest on harjutatud inglise keelt internetimaailmas kasutama.”Lambukesi” saab ikka tõmmata! Ja lambad ei usu, et internetimaailm on ebaturvaline, kaduv, haavatav ja et raha ei pruugi saada enam seinast kätte, rääkimata kontodest.