Printsess, kes käis isa jälgedes.

Kõik me teame lugu edevast kuningast, kes soovis kõigist eristuda ning keda petsid osavad rätsepad omatehtud rõivastega.  Just nimelt rõivastega, sest need olid tehtud nähtamatust kangast, nähtamatu niidiga ja ainult erilised inimesed olid suutelised seda ilu ja rõivaid päriselt nägema. Ja kuidas siis kuningas, rõivaste valmides, demostreeris neid avalikult rahvale, sammudes ise uhkelt mööda kuningriigi looklevaid tänavaid. Rahvas vaikides ja imestunult üksteisele otsa vaadates jälgis kogu tsirkust kuniks rahva seast karjus üks laps: “Vaadake, vaadake kuningas on alasti!” Muidugi sellel lapsel paluti kohe vaikida ja öeldi, et sa oled alles laps ning ei näe ega ei mõista tõelist ilu.

Aastad möödusid ning kuningas sai vanaks ning oli aeg troon anda edasi uuele kuningriigi valitsejale. Kuningal poega ei olnud ning ainult tütar nimega Kaja. Printsess oli alati imetlenud isa tegusid ning unistanud, et kui ta kunagi suureks kasvab, saab temast samuti sama tark ja osav riigivalitseja, kui kuningas on või isegi tublim.

Valitsejaks saades hakkas printsess mõtlema välja erinevaid seaduseid, millega silma paista, sest suur edevus oli tal isalt päritud. Seadused olid kohati nii absurdsed ja arusaamatud, et paljudel võtsid need kulmu kergitama. Nagu näiteks enam ei tohtinud koera kohta koer öelda, kui mõni pidas teda kassiks ja vastupidi. Selliseid jaburusi tuli printsessi sulest kõvasti kuningriigi seadusandlusesse.

Kuid nagu kuningas ei talunud printsess rahva kriitikat ning muutis kuningriigis veel seaduseid nii, et kellelgi ei olnud õigus suud pruukida, vastasel juhul heideti kriitik sügavasse vangikongi.

Printsess mõistis, et kuningale oli kunagi kuulsust toonud tema uued rõivad. Selle mõtte peale saatis printsess uuesti sõnumi läände soovides leida rätsepaid, kes samuti valdavad sellist imelist oskust. Õige pea kopsisid kuningriigi uksele kaks meest, kes esitlesid ennast just nende õigete rätsepatena. Ühe nimi oli George ja teise nimeks Klaus. Nad lubasid printsessile, et just nende rõivad teevad teda maailmas kuulsaks nagu kuningas oli, kuid see läheb palju maksma.

Printsess Kaja oli rõõmust hullumas: “Jah, mu kallid rätsepad, saate nii palju kuldmünte, kui soovite, sest meil maksumaksjad on usinad maksjad. Kuid ma soovin, et lisaks minule saab ka kogu kuningriik sama kuulsaks ja vägevaks, kui mina olen. Selle tõttu soovin, et õmbleksite kogu kuningriigile need imelised rõivad!”

“Suurima hea meelega!”, vastasid rõõmust rätsepad ja asusid usinal tööle.

Printsess kuulutas välja riigis korra, kus oma vanadest riietest tuli loobuda ning kõik pidid vastu võtma printsessi pakutud kaunid ja mugavad rõivad.

Enne muidugi printsess käis mööda ilma ringi ka teistele kuningriikidele oma lummavaid rõivaid näitamas. Kuna printsess oli kauni figuuriga ning kandis välja iga rõiva, oli kogu maailm lausa vaimustuses, kui mitte hullumas. Printsess Kaja võitis igal demonstratsioonil hulgaliselt auhindu, millega ta uhkelt oma kuningriiki tagasi pöördus ja rahvale kiitles.

Rahvas nähes maailma reaktsiooni, heitsid oma rõivad seljast ning võtsid rõõmuga vastu printsessi pakutu. Kohati oli rahva tunglemine ja järjekord rätsepate ukse taga nii pikk, et osutus mitme kilomeetrini ja nii seisti mitmed nädalad jutti kuni kõigil olid uued rõivad seljas.

Saabus talv ning printsess oma nina soojast lossist välja ei pistnud. Teda teenindasid uutes rõivastes ustvad alamad. Aga rahval väljaspool lossi oli külm, sest uued rõivad ei pidanud üldse sooja. Rahvas hakkas selle peale mässama. Paljud heideti ka tänu sellele vangikongi, kuid rahvas ei andnud alla, sest külma vastu ei saadud.

Printsess Kaja palus rätsepatel õmmelda rahvale paksemad riided.

“Milline suurepärane idee, kuid see läheb taas palju maksma?!”, hõiskasid rätsepad.

“Pole hullu, meil raha riigil küll ning rahva heaolu ennekõike!”, vastas printsess Kaja õhinal.

Taaskord lookles kilomeetri pikkune järjekord rätsepate ukse taga.

Selles kuningriigis elasid ka mõned teisitimõtlejad, kes ei nõustunud oma riideid vahetama printsessi poolt antavate rõivaste vastu. Ühiskond sõimas ja neas neid, kui nad pakkumisega ei nõustunud… ja seda siis, kui väljas lõõskas kuum suvine päike.

Teisitimõtlejad kogusid salaja kokku paljud äravisatud rõivad, et õmmelda neist uued või need lõpuni ära tarvitada.

Talve saabudes hakkasid teisitimõtlejate uste taga kraapima kuningriigi uute rõivaste omanikud, kes palusid salaja rõivad vanade vastu vahetada. Kuna teisitimõtlejad olid südamelt head ning andestasid rahvale suvise sõimu ja süüdistused. Mõisteti, et rahvast tegelikult peteti ja oldi liiga heausklikud, kuid rahvas pidi ise seda kogema ja aru saama, mis oli õige ja vale.

Teisitimõtlejatel olid vaid niidid ja nõelad ning vanad kaltsud, millest tuli nüüd rahvale tagasi õmmelda uued riided. Teisitimõtlejad õmblesid nii ööd ja päevad, kuid peagi lõppes niit ja ka ainult nõelast oli vähe, sest inimesi aina tuli iga päev juurde. Oli vaja luua suur õmblusvabrik, et teenindada kiirelt suur hulk inimesi, vastasel juhul nad lihtsalt külmuks surnuks. Teisitimõtlejad palusid inimestelt näpuotsaga münte, et naaber kuningriikidest saaks osta õmblemiseks vajaminevat materjali ning masinaid.

Paljud inimesed sellise raha küsimise peale vihastasid ning viskasid teisitimõtlejatele rõivad näkku, ise käratades:”Mis te tahate siis rikkaks saada!? Printsess Kaja andis meile rõivad tasuta!!”

Aga oli ka neid inimesi, kes tänasid teisitimõtlejaid oma elu ja perede külmumise eest päästmisel.

Printsess Kaja oli tuli vihane teisitimõtlejate peale ning ähvardab neid siiani vangikongiga, kuid head inimesed hoiavad kokku kuhu kurjus ligi ei pääse ja töö saab jätkuda.

Ka Weebiraadio “Lihtsalt&Keerutamata” ning www.eestieest.com tulevad teisitimõtlejatele appi uute rõivaste õmblemisel, et rahvas saaks päästetud. Selleks palume annetada Konservatiivne Mõtiskleja OÜ kontole EE927700771006835650 või MTÜ Konservatiivne Eesti kontole EE527700771009327233 selgitusega ANNETUS.

Ühtsena oleme me tugevad!

EESTI EEST!
/Konservatiivne Mõtiskleja/
Konservatiiv

Telli
Saatke teade
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Kuva kõik kommentaarid
Minu võitlus ehk tee iseendani.
 
Seda lugu kirjutades tahan ma näidata enda väikese eluloo kokkuvõtet veidi humoorikas võtmes, et poliitika on jõudnud tavainimesteni tänu infotehnoloogia arengule. Poliitikat tehes pole enam vahet, oled sa mees või naine, noor või vana, kristlane või isegi haridustase pole enam oluline. Poliitika on kolinud internetti, kus puuduvad piirid.
Võib olla teen selle looga endale poliitilise enesetapu aga ma võtaks selle riski, sest nagu Edgar Savisaar oma viimases filmis mainis: “Kui oled poliitikasse läinud tuleb sul arvestada, et ühel päeval sind armastatakse ning teisel päeval võidakse sind kividega surnuks loopida, kuid tulemas on ka kolmas päev…”
Selle loo kirjutan ka teile mu kallid Facebooki sõbrad, et selgitada teile, mis minuga viimasel ajal lahti on ja miks mu postitused on läinud väga poliitiliseks. Olen saanud hulgaliselt küsimusi ja vastuseid sellel teemal. Küll küsitakse, et kas olen saanud elektrit või lihtsalt hulluks läinud, samuti hoiatatakse, et ma sita sisse ei astuks. Kuna poliitika mõjutab meid kõiki, oleks aus minu poolt ka ennast teile avada ja rääkida asjadest, mida teavad ainult mina ja minu lähedased. Mõtisklen siis vähe sellel teemal ja loodan, et iga lugeja peale lugemist ka vaataks enda sisse ja mõtleks, mis on tema eesmärk siin maamunal.
 
Sündisin 25. juunil 1985. Mu sünd algas kohe võitlusega elu eest, sest diagnoositi soolte väärareng, mille kõrvaldamist ei oldud Nõukogude Eestis veel tehtud. Selleks kutsuti Moskvast professor, kes sooritas minu peal esmase sellise operatsiooni. Nagu mulle meeldib enda kohta öelda: “Olin kui katsejänes, tänu kellele on nüüd elus palju lapsi.” Minu raviarstiks sai doktor Ann Paal, kellele olen ma elu lõpuni väga tänulik. Operatsioonide rohkuse tõttu juba väga varases eas arvasid mu vanemad, et ilmselt sain ma ajukahjustuse, sest tegin nende meelest arusaamatuid tegusid. Kuid tagantjärgi võttes olid need juba mu esmased sammud poliitikas.
 
Mäletan aega Haapsalu Nurme lasteaias, kus terve lasteaiarühm oli minu “juhtida”. Strateegia oli lihtne. Teesklesin magamist kuni kasvatajad läksid vaikse tunni ajal kohvile. Kohe kui plats neist puhas, ajasin kõik lapsed üles ja hakkasin koosolekuga pihta. Tulemuseks oli kas vaasist nurmenukkude ärasöömine, riietega duši alla kogu rühma juhatamine, nii et pärast kogu rühm tilkus. Ei puudunud ka avalikud üritused, kus ma pidin rühmale ennast tõestama, näiteks suudlema tüdrukut, kes mulle väga meeldis. Tegin seda rühma poiste hõiskamise saatel. Korra juhtusin tantsima ilma püksata, mida ka mu ema ja kasvataja juhuslikult minu seljataga imestasid. Emal muidugi silmad häbi täis.
Esimesse klassi läksin ma aastal 1992. Kooliks oli Haapsalu 1. keskkool. Mulle ei jõudnud kohale, miks kõik lapsed peavad ilusti istuma koolipingis sirge seljaga ja kuulama, mida õpetaja klassi ees räägib. Mässaja nagu ma ka lasteaias olin, ei meeldinud mulle tookord üldse. Selle asemel et õppida, olin ma tunni ajal laua all ja mängisin autodega. See aga ei tähendanud veel, et ma ei kuulanud, mida õpetaja rääkis. Minust sai klassis “Outsider”, kuniks mind esimese klassi lõppedes koolist välja visati ja Haapsalu Sanatoorsesse Internaatkooli suunati. Olles seal esimeses klassis, võttis õpetaja Kersti Roosvald iga last personaalselt. Õpetaja imestus oli suur, kuna ma täitsin töövihikud enne teisi otsast lõpuni ära ning lugesin kõigist soravamalt. Ta ei mõistnud, mis jutt see on, et ma ei suuda õppida. Mind taheti tõsta edasi poole aasta pealt teise klassi, kuid seda ei tehtud, kuna mu vanaema arvas, et poiss juba harjunud õpetajaga ning mul aega koolis käia küll.
 
Haapsalu Sanatoorne Internaatkool oli siis Eestis üks paremaid koole õppemeetodite ja õppeefektiivsuse poolest. Tavakoolid tammusid endiselt nõukogudeaegses õppementaliteedis.
Kuna lastel olid kas füüsilised või vaimsed puuded, pidid õpetajad iga last õpetama personaalselt ja arendama välja just tema kõige tugvema oskuse. Võin täiesti kindel olla, et Haapsalu Sanatoorne Internaatkool oli selle poolest teistest koolidest vähemalt 15 aastat arengus ees. Koolis õpetati kõike eluks vajalikku. Peale tunde oli võimalus käia kõikvõimalikes ringides, milledest ma aktiivselt osa võtsin ning tänu millele olid mul hilisemad huvid teatri, rahva- kui ka peotantsu vastu.
 
Alglassides sain ka nautida isa ebaõnnestunud uraaniäri katset. Olin üleöö kooli üks kuulsaimaid lapsi. Kuulsuse oreool kestis kõik 90-ndad aastad. Alles hiljem Andres Anvelti kirjutis “Punane elavhõbe” tuletas mulle ja ühiskonnale juhtunut meelde. Inimesed olid selleks ajaks juba asja unustanud ning võtsid ta lugu kui “Seiklusjutte maalt ja merelt.”
Koolis tutvusin teiste eakaaslastega, samuti ka vanemate klassi poistekambaga, kellele meeldis nõrgematele liiga teha ning sooritada muid mittekõlbelisi tegusi. Nagu öeldakse, kui tahad ellu jääda, siis ulu koos huntidega. Ka mina pidin seisma silmitsi olukorraga – kas olen ise peksukott või ajada poliitikat, kus hundidi söönud – lambad terved. See uus sotsiaalne olukord andis mulle väga suure kogemuse tunnetada omal nahal hea ja kurja vahekorda.
Suuremaks saades mulle meeldis põhikooli kirjanduse tundides kirjutada kirjandeid. Klassijuhataja ja kirjanduse õpetaja Imbi Beek lasi alati mu kirjandeid klassi ees ette lugeda. Seda teades kirjutasin omad lood nii, et klassikaaslased, kes seda kuulasid, said alati naerda. Ka põhikooli lõpukõne oli minu teha ja koostada, sest Imbi ütles, et sinust Mario saab rahvainimene – palun, kas koostaksid selle kõne. Siis ma ei mõistnud veel selle lause tähendust, kuid ma nõustusin tema palvega.
 
Suurema osa ajast viibisin ma vanavanemate juures Haeska külas Läänemaal, sest vanemad käisid tööl ja vaheaegadel ei olnud linnas lihtsalt huvitav. Tänu sellele on mul sealsete inimestega lähedane suhe. Haeska oli ka vabaduste küla, sest seal sai teha kõike, mida linnas teha ei saanud. Kui sain 15- aastaseks, sai vanaisa heinatöö eest nõukogudeaegse külgkorviga mootorratta K-750, mida mul meeldis pidevalt ärandada. Kaks nädalat peale motika saamist pidin veetma nädala haiglas, kuna tegin mootorrattaga avarii. Avarii tulemusel lõin pea vastu puud nii kõvasti ära, et kiiver läks pooleks. Õnnetusest oli vähemalt nii palju kasu, et õpitulemused läksid korraks väga heaks. Eeldasin, et see oli tingitud löögist pähe. Haiglast välja saades klopsisin motika üles, sest tolleaegne armastus mootorrataste vastu oli väga tugev ja mind ei heidutanud üks ebaõnnestumine, vaid pigem andis mulle kogemust ja jõudu juurde.
Kohalike poistega lõime minu esimese niiöelda põrandaaluse organisatsiooni “BikersGang”. Meil oli oma põhikiri, mille juhatusega vastu võtsime, samuti oma logo. Kahjuks neist säilinud midagi ei ole. Kamba eesmärk oli sõita mootorratastega ning teha igasuguseid lolluseid, mis vähegi pähe tuli.
 
Kaitseväes teenisin logistikapataljonis Tallinnas. Oma lapsepõlve haiguse tõttu oli mul võimalus kaitseväest ära hiilida, kuid seda ma ei teinud. Hoopis vastupidi, ma lausa nõudsin, et mind sinna vastu võetakse. Arstid kehitasid õlgu ning soovisid mulle edu ning nõnda ma alustasin oma kaitseväeteenistust. Esimesed kolm päeva olid kui õudusunenägu ning mõtlesin:” Kuhu kuradi kohta ma nüüd lasin ennast paigutada.” Oli suvine aeg ja räigelt kuum. Vormis oli lausa võimatu olla. Keel surises suus, higi lahmas päevad läbi ning poisid rivis minestasid. Osad poisid oli seal olles nii šokis, et istusid taburetil ning kõigutasid oma keha nagu hullud hullumajas, ise korrutades: “Ma põgenen siit, ma põgenen siit.” Üks nooruk lõikus ennast duširuumis, et saaks ära pääseda. Tihedad külalised tubades olid allülemad, kes karjusid poiste peale ning keerasid madratsid ja kappide sisud tagurpidi. Seda tehti süstemaatiliselt. Ma valetaks, kui ütleks, et ma öösiti patja ei nutnud, kuid samas kinnitasin endale, et pean need 11 kuud vastu. Aeg läks edasi. Kui sõduri baaskursus läbitud ja ka ametid omandatud, anti meile kõigile kohustused, mida pidime täitma. Kuna olin staabi kaitsejaos, mis koosnes enamasti venelastest ja ükski nooremseersant ei olnud nõus seda allumatut jagu juhtima, anti see kohustus millegipärast mulle. Ja siis saabus minu jaoks see aeg nagu oleksin ma nõukogude armees, sest ümberringi toimus suhtlemine ainult vene keeles. Õnneks sain tänu oma varasematele elukogemustele nendega kohe sina peale ning ma olin ainuke, kelle käsku nad lõpuks täitsid ja seda ma tegin kõike eesti keeles. Teistele seersantidele, kes midagi neilt nõudsid, öeldi lihtsalt: “Ma ei saa aru!”
 
Kaitseväes sain oma esimese organiseeritud seadusliku jaojuhtimise kogemuse, samas ise olles reamehe auastmes. Kapraliks sain ma alles kaitseliidus.
 
Siin kiiresti muutuvas maailmas pead olema sa väga paindlik. Selleks olen töötanud väga erinevatel aladel, et saada kogemusi ning leida oma elu eesmärk. Kui sa elus midagi väga tahad, siis lõpuks sa selle ka saad!
Olen olnud kelner, baarman, autopesija, kohviku pidaja, Kaitseliidu valverühmas valvur, diskoteegis turvamees, laevatehases lamineerija, aurahade tehases pronseerija, kipsipaigaldaja, lagedepaigaldaja, 4×4 veoliste rajakohtunik, mööblipaigaldaja ja isegi ühe päeva Valjala sepikojas sepp.
 
2016. aastal tulin Soome, kuna Eestis elades ja töötades palk ei rahuldanud mind. Võtsin majalaenu ning ka lapsed, kes olid vahepeal sündinud, vajasid parimat. Esimesed kuud olid võõras riigis keerulised. Kolm kuud elasin isa köögis laua all koos oma elukaaslasega, kellega sai Soome teekond ette võetud. Aga ma ei andnud alla ja samm-sammult rühkisin ikka edasi ja edasi. Lõpuks elukaaslane andis alla ning läks Eestisse tagasi . Ka meie suhe läks koos temaga.
Tänu emale ja ta elukaaslasele avastasin EKRE päriselt.
 
Paljud on küsinud: “Miks just EKRE?” Mu vastus on lihtne: “Miks peaksin ma valima poliitilise ideoloogiaga parteid, mida minu vanavanemad Eesti Vabariigi taasiseseisvumise ajast saati on piimapuki ääres kirunud?”
Peagi mõistsin, et kõik see mida ma olen elus läbi kogenud, ongi pakitud ühte formaati ehk sain poliitilise ilmutuse. Sest EKREs ongi need tavalised Eestimaa inimesed, kes oma elukogemustele tuginedes ajavad koos ühte asja – Eesti asja!